Általános Szerződési Feltételek

Általános rendelkezések

Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) határozza meg a Proactive Business Zrt. (székhelye: 8200 Veszprém, Óváros tér 24. 1/2, adószáma: 32373996-2-19), által megrendezett Freelancer Festival (a továbbiakban: Konferencia) tekintetében

  • jegyvásárlásra és egyéb termékek és szolgáltatások vásárlására vonatkozó jogokat és kötelezettségeket,
  • a Konferencia és a jegyvásárlók közötti jogokat és kötelezettségeket
  • a látogatók Konferencián való részvételének általános feltételeit
  • a Konferencia és a látogatók közötti jogokat és kötelezettségeket (jegyvásárlók és látogatók a továbbiakban együttesen: Fogyasztó).

 

A jelen ÁSZF értelmében Fogyasztónak minősül a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. Törvény 8:1.§ (1) bekezdés 3. pontjában megjelölt követelményeknek megfelelő személy.

A Konferencia megbízásából jegyértékesítő (Proactive Business Zrt. székhelye: 8200 Veszprém, Óváros tér 24. 1/2, adószáma: 32373996-2-19 továbbiakban: Jegyértékesítő) rendszert (a továbbiakban: Rendszer) üzemeltet. A Jegyértékesítő a Fogyasztók részére a Rendszerben elérhető Fesztivál belépőjegyeinek/bérleteinek (továbbiakban együtt: belépőjegyeinek) értékesítését biztosítja. A Fogyasztó Jegyértékesítő Rendszerének használata során a vásárlással egybekötött regisztrációjával fogadja el jelen ÁSZF rendelkezéseit.
Fogyasztó kijelenti, hogy jelen ÁSZF-ben foglalt feltételeket megismerte és magára nézve kötelezőnek elfogadta.

A Konferencia szervezője tájékoztatja Fogyasztót és Fogyasztó kifejezetten tudomásul veszi, hogy a Konferencia jogosult az ÁSZF-et egyoldalúan módosítani. Az ÁSZF módosításának esetén a Konferencia szervezője a Fogyasztót a változások www.freelancerfestival.hu oldalon történő közzététele útján értesíti.

Az ÁSZF rendelkezéseitől a Felek közös megegyezéssel írásban eltérhetnek.

A jelen ÁSZF a Honlapon történő közzététel napjától visszavonásig érvényesek.

 

A vásárlás menete

Jegyértékesítő Rendszerének használatával a Fogyasztónak a bekért adatok megadásával van lehetősége vásárolni. A bekért adatok megadását követően a Jegyértékesítő rendszer tájékoztatja a Fogyasztót a fizetés pontos módjáról.

Felek között a belépőjegy adásvételére vonatkozó szerződés a vásárlási szándékot fizetéssel történő megerősítéssel jön létre, mely körülmények részletei lekövethetők a Jegyértékesítő által küldött visszaigazoló e-mailekben. A vásárlás útján a Felek között létrejött szerződés nem minősül írásbeli szerződésnek, így az iktatott formában nem hozzáférhető. A szerződés létrejöttét a Fogyasztónak elektronikusan elküldött vásárlási adatok igazolják.

A fizetés beérkezését követő 2 napon belül a Jegyértékesítő emailben küldi ki a Fogyasztónak a QR kóddal rendelkező belépőjegyet és az e-számlát. A vásárlást megerősítő automatikus visszaigazoló e-mailt a Jegyértékesítő a Fogyasztó által megadott e-mail címre küldi meg. A hibás e-mail cím megadásából fakadó károkért a Fogyasztót terheli a felelősség. A fizetés során felmerülő esetleges hibákért a Jegyértékesítő nem vállal felelősséget.

 

Tudnivalók a jegyekről

A Konferencia szervezője fenntartja magának a jogot, hogy bármikor megváltoztassa a belépőjegyek vételárát, illetve a járulékos költségek mértékét. Az ármódosítás joga nem alkalmazható a már megkezdett vásárlásokra.

A belépőjegyek szabadon átruházhatók. A Fogyasztó kijelenti, hogy a belépőjegyét csak akkor adja át más személynek, ha az új jegybirtokos a Jegyértékesítő ÁSZF-ét és a Konferencia házirendjét elfogadta.

A saját nyomtatású jegyek elvesztéséből, ellopásából, hibás nyomtatásából, lemásolásából, többszörös kinyomtatásából eredő következményekért és károkért felelősség kizárólag a Fogyasztót terheli. A belépés az első érvényesítés alapján történik. Minden további belépési kísérlet érvénytelen és ezért eredménytelen lesz, felmutatójától a belépés megtagadható. Az ilyen okból történő kizárás miatt Jegyértékesítő kártérítésre nem kötelezhető.

A Fogyasztó felelőssége a Jegy megőrzése, és a Konferenciára történő belépéskor a vásárláskor kapott tájékoztatás szerinti megfelelő formában történő bemutatása.

A Konferencia helyszínén a jegy ellenőrzését követően azt karszalagra/badge-re cseréli.

A részvételi feltételeket, a Konferencia házirendjét, a biztonsági szolgálat és egyéb rendvédelmi szervek utasításait megszegő látogatót a Konferencia biztonságos lebonyolítása illetve a Konferencián tartózkodó látogatók zavartalan szórakozásának biztosítása érdekében eltávolíthatja. Az ilyen indokból történő kizárás esetén a Konferencia szervezője kártérítésre nem kötelezhető. A Konferencia szervezője elállhat a szerződés teljesítésétől, és megtagadhatja a beengedést, ha Fogyasztó súlyos alkoholos vagy kábítószeres befolyásoltság alatt áll, vagy viselkedésével egyértelmű módon zavarja a Konferencia zavartalan lebonyolítását. A Fogyasztó a Konferencián történő részvétellel kifejezetten vállalja, hogy a szervezőkkel és a biztonsági szolgálattal a jogszabályi keretek között együttműködik, veszélyhelyzet illetve egyéb rendkívüli körülmény esetén az utasításaikat követi.

A Konferencia szervezője fenntartja a jogot a Konferencia programjának megváltoztatására. A Konferencia által szervezett programokon mindenki saját felelősségére vesz részt.

A Konferencia területén – a Konferencia bejárata előtti területet is ideértve – a Konferencia előzetes írásbeli engedélye nélkül tilos bármiféle gazdasági, kereskedelmi vagy reklámtevékenység folytatása.

A Konferencia szervezője köteles a Fogyasztót haladéktalanul tájékoztatni, ha a Fogyasztó által megrendelt termékek vagy szolgáltatások, vagy azok egy része nem áll rendelkezésre vagy módosult.

Az időjárás miatti félbeszakítás, idő előtti befejezés, vagy késleltetett kezdés mellett is rendben megtartottnak kell tekinteni a Konferenciát, amennyiben a Konferencia több mint fele rendben megtartásra került, illetve a Konferencia kezdése a Konferencia tervezett hosszához képest 50 %-nál kevesebbet csúszik, vagy 25 %-nál kevesebb ideig kell szüneteltetni. A Konferencia esetleges elmaradásával kapcsolatos közleményeknek tartalmaznia kell az elmaradt Konferenciára vonatkozó összes fontosabb adatot, az elmaradás tényét és indoklását, a belépőjegyek visszaváltásának módját, a visszaváltást végző személyét. A belépőjegyek visszaváltását mindig észszerűen kell meghirdetni és lebonyolítani úgy, hogy a visszaváltás folyamata ne jelentsen aránytalanul nagy terhet a belépőjegyek visszaváltójának.

A Konferencia szervezője fenntartja a jogát, hogy az elmaradt Konferencia helyett másik időpontban pótló Konferenciát biztosítson, ez esetben belépőjegyek nem kerülnek visszaváltásra. A Konferencia esetleges elmaradásával kapcsolatos közleményeknek tartalmaznia kell az elmaradt Konferenciára vonatkozó összes fontosabb adatot, az elmaradás tényét és indoklását, a pótló Konferencia tényét, időpontját, programját, pótló Konferencia hiányában a belépőjegyek visszaváltásának módját, a visszaváltást végző személyét. A belépőjegyek visszaváltását mindig ésszerűen kell meghirdetni és lebonyolítani úgy, hogy a visszaváltás folyamata ne jelentsen aránytalanul nagy terhet a belépőjegyek visszaváltójának.

A belépőjegyek árán felül a belépőjegyek megvásárlása során igénybe vett egyéb szolgáltatások árának visszatérítésének jogosságát aszerint kell megítélni, hogy az egyes szolgáltatások a szolgáltatás nyújtója által teljesítésbe mentek-e.

 

Vis Maior

Amennyiben háború, lázadás, terrorcselekmény, sztrájk, baleset, tűz, blokád, árvíz, természeti katasztrófa, járvány, súlyos energiaellátási zavar, kihirdetett veszélyhelyzet vagy más olyan előre nem látható és elháríthatatlan akadály következményeképpen, amely a Fogyasztó, illetőleg a Jegyértékesítő hatókörén kívül esik, valamelyikük nem képes valamilyen szerződéses kötelezettségének eleget tenni, úgy ezen személy nem tartozik felelősséggel semmilyen veszteségért vagy kárért, amely ezen események következtében előállt. A jelen vis maior rendelkezés megfelelően alkalmazandó mind a Konferenciára, mint egészre, mind a Konferencia valamely programjára vagy szolgáltatására.

Amennyiben a Konferencia vis maior esetben jegyár visszatérítési lehetőséget biztosít, abban az esetben a visszatérítési igénybejelentésre kikötött határidő utolsó napjával elévül a visszatérítési igény.

 

Elállás, garanciális rendelkezések

Az online fizetést követően Fogyasztót a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet kormányrendelet 20.§- a szerinti elállási, illetve felmondási jog a vásárlót a 29.§ (1) bek. a.) pontja alapján nem illeti meg. A Jegyértékesítőnek nem áll módjában a (sérült jegyek pótlásának kivételével) Belépőjegyet visszaváltani, sem a vásárlás értékét visszatéríteni.

 

Védjegyek és szerzői jogok

A Konferencia nyilvános felületein megjelenő védjegyek a Konferencia, illetve más jogtulajdonosok kizárólagos tulajdonát képezik. Ezen megjelöléseket a Konfrencia, illetve a jogtulajdonosok kifejezett és előzetes írásbeli jóváhagyása nélkül harmadik személyek semmilyen módon nem használhatják, nem terjeszthetik, és nem tehetik közzé.

A Konferencia nyilvános felületein elérhető információk és más dokumentumok szerzői jogi védelem alatt állnak, az ezekhez fűződő jogok a Konferenciát, illetve a jogtulajdonosokat illetik meg. A nyilvános felületeken elérhető információkat és egyéb anyagokat a Konferencia, illetve a jogtulajdonosok kifejezett előzetes írásbeli jóváhagyása nélkül harmadik személyek a honlap céljától eltérően nem használhatják, nem másolhatják, nem terjeszthetik, és nem tehetik közzé.

 

Fogyasztóvédelmi rendelkezések, esetleges jogviták

Fogyasztó a Konferencia tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogásait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő: Online ügyfélszolgálat: hello@freelancerfestival.hu

Amennyiben a Konferencia és Fogyasztó között esetlegesen kialakult fogyasztói jogvita tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva Fogyasztó számára:
Nemzeti Fogyasztóvédelmi hatóság: http://www.nfh.hu/magyar/kapcsolat/panaszbejelent

Amennyiben Fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról.

Békéltető testület. A szolgáltatások minőségével, valamint a szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos fogyasztói jogvita bíróságon kívüli, békés rendezése céljából Fogyasztó eljárást kezdeményezhet a lakóhelye szerint illetékes szakmai kamara mellett működő békéltető testületnél.

Nemzeti Adatvédelmi és Információs hatóság: http://www.naih.hu/kapcsolat.html

Határon átnyúló jogvitáknál jogaink  érvényesítéséhez Európai Fogyasztói Központ: www.efk.hu

Minden, itt meg nem határozott esetben a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az elektronikus kereskedelemről szóló 2001. évi CVIII. törvény, a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet, a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV.29.) NGM rendelet, valamint más hatályos magyar jogszabályok rendelkezése alkalmazandó.

 

Minden jog fenntartva © 2017-2025 Freelancer Festival